Gyakran előfordul az életben, hogy az ember egy első, második és harmadik ránézésre is megoldhatatlannak, érthetetlennek, vagy kibogozhatatlannak tűnő jogi jellegű üggyel találja szemben magát. Vagy egyszerűen csak olyan jogi jellegű ügye akad, amivel kapcsolatban úgy érzi, hogy nem rendelkezik elég tudással a megoldásához, megértéséhez, vagy szimplán csak meg akarja hallgatni egy hozzáértő szakember véleményét, illetve feltenne pár kérdést. Vagy olyan ügye van, amihez mindenféleképpen ügyvédre van szüksége (pl. ingatlan-adásvétel, vagy cégalapítás, vagy valamilyen büntetőeljárás), de előzetesen szeretne tájékozódni a lehetséges opciókról, az ügy várható kimeneteléről, és így tovább. Ilyenkor érdemes konzultációt kérni. Miben tudok segíteni az ügyfeleimnek egy konzultáció során?
Elsősorban és leginkább abban, hogy tisztán lássanak a felmerült ügyben.
A legfontosabb feladatom a büntetőeljárással kapcsolatban engem megkeresők kapcsán általában az, hogy az ügyfelet megnyugtassam, ugyanis a legtöbbször elég feldúltan érkeznek. Vagy azért, mert ellenük folyik eljárás, vagy azért, mert családtagjuk ellen, vagy pedig azért, mert ellenük követtek el bűncselekményt és sértetti képviselőt keresnek. Ilyenkor el szoktam mondani, hogy mikor tudjuk beszerezni a rendelkezésre álló iratokat, ha azok már megvannak, akkor mi olvasható ki belőlük, mire lehet számítani, várhatóan meddig fog tartani az eljárás, és így tovább. A legfontosabb tanácsom az eljárás alatt álló ügyfeleimnek mindig az, amit a honlapomon is írok: ne tegyenek vallomást. Ha pedig már tettek, akkor addig, amíg nem láttam az iratokat, át nem beszéltük az ügyet és ki nem találtuk a védelmi stratégiát, ne tegyenek újabb vallomást.
Ingatlan-adásvétellel kapcsolatban mindig megnézem az érintett ingatlan tulajdoni lapját, megbeszéljük, hogy hány vevő lesz, ki milyen arányban lesz tulajdonos, kinek, mikor és mennyit fizet(nek) a vevő(k), lesz-e hitelfelvétel, végül pedig azt, hogy az egész procedúra meddig fog tartani és milyen költségekkel fog járni.
Ha cégalapításról van szó, akkor – amennyiben az ügyfél nem készült előre – kitaláljuk, hogy milyen cégforma legyen, milyen mértékű tőkével, hány taggal, milyen tevékenységi körökkel, hol legyen a székhely, mi legyen a cég neve.
A konzultáció lényege tehát mindig az, hogy képet ad az ügyfélnek a jogi helyzetről, segít tisztábban látni a problémát, illetve annak a megoldását, amivel megkeresett.
Személyes konzultációra itt tud jelentkezni:
Online konzultációval kapcsolatban itt talál információt:
Várom jelentkezését!
Keressen bizalommal szakszerű és azonnali ügyvédi segítségért!